اعتقادات
آیا اگر بیماری کرونا پس از ظهور امام زمان (عج) بود، ایشان از اعجاز یا امدادهای غیبی کمک می گرفت؟
1399/03/07، 13:07:05
پاسخ   ( 1399/03/07 ؛  13:07:57 )

پاسخ

پرسش فوق، نسبت به آینده و درباره زمان ظهور است، لذا نمی‌توان به‌صورت قطعی دراین‌باره اظهارنظر کرد، ولی مطالعه تاریخ 23 ساله نبوت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم و حضور 250 ساله امامان معصوم علیهم‌السلام نشان از آن دارد که حوادث مختلف و بیماری‌های گوناگون در جامعه، رخ نموده است و معصومان علیهم‌السلام با روند طبیعی با آن برخورد کرده‌اند، بلی در برخی از موارد خداوند عنایت کرده و گشایش‌هایی فراهم‌شده است و پیروزی‌هایی در جبهه حق حاصل‌شده است ولی همه آن‌ها در پی حضور خالصانه مسلمانان در میدان عمل بوده است.

محاصره اقتصادی، ناداری و گرفتاری، جنگ‌های زمان پیامبر ص، بیماری‌های مختلف، خانه‌نشینی و جنگ‌های تحمیلی بر حضرت علی ع، مصائب زمان امام حسن مجتبی ع و عاشورا، تشنگی کربلا، اسارت و.... همه و همه، صفحاتی از تاریخ است که تعامل طبیعی امامان معصوم ع را با شرایط و بحران‌ها نشان می‌دهد. هرچند در میان تمام این‌ها، عنایت الهی و لطف ویژه خداوند نیز به‌روشنی دیده می‌شود.

بنابراین سیره عملی امامان معصوم علیهم السلام نشانگر آن است که اعجاز و کرامت نسخه‌ای همیشگی برای رفع بحران‌ها نیست بلکه بسیاری از امورات بایستی از مسیر عادی خویش در جریان باشد.

 

کد 1023