اعتقادات
چرا راه حل درمان بیماری کرونا، توسط امام زمان (عج) از طریق ارتباط ایشان با افراد خاص و صاحبدل و مرتبط با حضرت ارائه نمی شود؟
1399/03/06، 13:20:21
پاسخ   ( 1399/03/06 ؛  13:30:45 )

پاسخ

بیماری کرونا، با شیوع و فراگیری زیاد، کشورهای مختلفی را درگیر نمود و هر کشوری هم به شیوه‌ای به مبارزه با آن اقدام نمود، در ایران اسلامی، رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و پزشکی در کنار دستورات دینی، نسخه‌ای مناسب از مبارزه عالمانه و مومنانه با این بحران را به تصویر کشید ولی در این بین شبهات و انتظاراتی از دین و بزرگان آن مطرح شد که با نظام طبیعی زندگی، سازگاری، نداشت.

مثل ریشه‌کنی یکباره این بیماری با عنایت ویژه امامان معصوم علیهم‌السلام که در پاسخ باید کفت: تصرفات ائمه علیهم‌السلام و عنایت ایشان امری مسلم است، ولی این عنایات دارای چهارچوب خاصی است و قرار نیست هر بیماری و مشکلی با عنایت ائمه علیهم‌السلام به یکباره و هر زمان  و هرگونه که مردم خواستند محقق شود.

نظامِ هستی بر نظمی خاص بنا شده است و مقرر شده امور از مجرای خاص خودش سامان یابد، و انسان‌ها باید با تلاش، بحران‌ها را مدیریت کنند و بر مشکلات فائق آیند. این امر در زمان حیات ظاهری حضرات معصومین علیهم‌السلام هم جاری بوده و اکنون نیز اینگونه است.

بله گاه به مناسبتی و با مقدماتی و با تلاش و اخلاص برخی زمینه‌ای برای عنایت به فردی خاص یا جامعه‌ای فراهم می‌شود. مثلا در زمان جنگ تحمیلی که نیروهای مخلص بسیجی، سپاهی و ارتشی، با رشادت و بیش از توان معمول، خالصانه برای دفاع از دین و میهن به میدان آمدند، عنایت ویژه الهی و ائمه مصومان علیهم‌السلام به مدد آنان آمد که نمونه‌های آن فراوان است.

اما نشان دادن راه برون رفت از مشکلات و بیماریهای از سوی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف امری است ممکن که چه بسا اتفاق هم افتاده باشد، ولی این امر به یقین با اعلام عمومی تحقق نمی‌یابد، چه بسا حضرت لطف کنند و روشی درمانی به ذهن کسی بیندازند و زمینه درمان فراهم گردد.

بحمدالله کشور عزیزمان با تمام تحریم‌ها و مشکلاتی که درگیر آن بود به صورت معنا داری، متفاوت از دیگر کشورها، توانست با گسترش این بیمار مبارزه نماید. امید است همیشه لطف و عنایت امام زمان علیه‌السلام شامل حالی امت اسلامی ما بشود.

 

کد 1022